Sohbet Redmi 5 plus Rom Tavsiyesi Lazım

enixyazilim

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
0
Cihaz
Redmi 5 Plus (Vince)
Merhabalar arkadaşlar, abilerim, hocalarım öncelikle kendimi tanıtmak isterim.

Ben Enes, yaşım 21, telefonum Redmi 5 plus, bilgisayar bilgim çok iyidir yazılım bilgim var fakat android (telefon) hiç fazla bilgim yok olsaydı burda değil kendi romum yapar kullanırdım. Cihazımda bir sorun var, hatta sadece bende değil, bir kaç kişide, forumlarda genelde görmekteyim.

Sorun telefonun dokunmatiğin zaman zaman algılamaması yani açıklamak gerekirse basılı tutulduğunda bir süre sonra kendisi elimi algılamayı bırakıyor.

Örneğin; Pubg oynuyoruz koşarken kaydırıyorum bir anda kendisi koşmayı bırakıyor ve sapıtıyor ama aslında ben hiç parmağımı oradan çekmiyorum. Sadece bu değil örneğin klavyede yazarken bazen basmıyor parmak algılamıyor.

Sorunları forumlarda bu telefonu kullanan insanlarda gördüm ve romdan kaynaklı olabileceğini düşündüm hatta garantisi varken garantiye gönderdiğim de ekranı komple değiştirilmişti.

Cihazım normalde Global sürüm fakat ben her yerde Port Romların Eu,Aosp Romları buluyorum bir tane düzgün Global üzerinden geliştirilmiş rom yok. Aosp,Eu veya Çin benim merak ettiğim neden bu sorun Global romlarda yokken diğer Romlarda oluyor Yardımlarınızı bekliyorum.

Bir çözüm yolu var ise yorumlarda yazmanızı istiyorum veya Rom önerisi var ise oda olur eski Romlarda olabilir fark etmez.

Şimdiden Teşekkür Ederim.:)

İndirmeyi göster

Son düzenleme:

enixyazilim

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
0
Cihaz
Redmi 5 Plus (Vince)
Yazıların okunması için Bilgisayar aracılığıyla yazılar güncellendi.

Ahmet_Uysal

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
1
Cihaz
Redmi 5 plus
Miutr kadar kullanışlı bişey görmedim fakat tek eksiği parmak izi

Alicandrd

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
18
Cihaz
Red mi 5 plus
Global romların geneli aynı. Önerim cihazı değiştirin ya da xda forum sayfasından aosp tabanlı rom bakın. Hakan abinin parmak izi yapması ne kadar sürer bilmiyorum. Şuan benim kullandığım lineageOs a11. Yeni çıktı ve aşırı stabil. Ekran da donma vs yok parmak izi sıkıntısı var şimdilik.

enixyazilim

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
0
Cihaz
Redmi 5 Plus (Vince)
Global romların geneli aynı. Önerim cihazı değiştirin ya da xda forum sayfasından aosp tabanlı rom bakın. Hakan abinin parmak izi yapması ne kadar sürer bilmiyorum. Şuan benim kullandığım lineageOs a11. Yeni çıktı ve aşırı stabil. Ekran da donma vs yok parmak izi sıkıntısı var şimdilik.
Merhaba galiba yazılarımı okumadan bu yorumları yapıyorsunuz yada ben yanlış anlatıyorum. Telefonumda dokunmatik sorunu olduğundan dolayı ben Global Miui Romlar kullanıyorum diyorum ki güncel veya önerilebilecek Global bir rom veya çözüm yolu varmıdır diye soruyorum.

Alicandrd

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
18
Cihaz
Red mi 5 plus
Merhaba galiba yazılarımı okumadan bu yorumları yapıyorsunuz yada ben yanlış anlatıyorum. Telefonumda dokunmatik sorunu olduğundan dolayı ben Global Miui Romlar kullanıyorum diyorum ki güncel veya önerilebilecek Global bir rom veya çözüm yolu varmıdır diye soruyorum.
Okudum ama redmi 5 plus global romların hepsi aynı. Deneyin belli zaman sonra yapacaktır yine ben denediğim için söylüyorum. Aosp tabanlı romlarda sorun olmuyor kullanmasam ve başıma gelmese söylemem. Öneri istemişsin global olarak ama maleseef aynı tek önerebileceğim bu dostum.