MIUI13 MIUITR MI 6 Ana Konu

Sonsuz 10

Acemi Üye
Yasaklı Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
  • Youtube Takipçisi
Beğeni puanı
8
Cihaz
Mi 6
Eklenen resimleri görmek için kayıt olmalısınız

Bilgiler:

* Android sürümü: 11
* MIUI sürümü: 22.x.x
* Kernel: Paper (Amktiao teşekkürler)

Hatalar:

* Dokunmatik tuş ile uyandırma çalışmıyor
* Ekran paylaşımı çalışmıyor
* NFC calışmıyor
* Renk şeması çalışmıyor
* Ses efektleri çalışmıyor
* Tuş ışıkları çalışmıyor

Talimatlar:

Cihaz Çerçevesi Düzeltmesi:

İndirme Bağlantısı:

İndirme bağlantısı çalışmıyor

FrBJK

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
27
Cihaz
Mi 6
Umarım en kısa zamanda nfc düzelir de bende kurabilirim :(

Var mı hocam bi ışık?

@haqanguven

Akin524161

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
2
Cihaz
Mi 6
Hocam pazartesinin ilk saat dilimi içindeyiz.. ....ne zaman yayinlican merakla bekliyorum 😉 uyku tutmadı valla

cemented

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • 100 Mesaj
  • 100 Beğeni
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
115
Cihaz
Mi 6
Hocam bu simgeler araçlar menüsünde yok? Ana ekrana nasıl koyabiliriz. Birde Chrome devamlı donuyor,hata veriyor.

Ekli dosyalar

cerhan

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Galatasaray
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 100 Mesaj
Beğeni puanı
31
Cihaz
Mi 6, Redmi Note 7
(Mi6) Eline, emeğine sağlık Hakan hocam. Çok güzel olmuş. Sıfırdan kurulum yaptım, belirttiğin hatalar dışında şimdilik hata ile karşılaşmadım.
Ancak bazı yerlerde çlnce karakterler kalmış ve durum çubuğu düzeninde saati ortaya alınca bir önceki romdaki gibi solda bildirimler, ortada saat, sağda wifi,pil ve simgeleri olan seçeneği kaldırmasaydın çok daha güzel olurdu :D

Son düzenleme:

dnzpng

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
0
Cihaz
mi6
internet paylaşımı vs düzeltilip biraz daha stabil calışsa en iyi rom olacak gibi emeginize saglık. bir sonraki guncellemeyı bekleyecegım. ayrıca 2.sim kapatılınca tekrar açılmıyor.

Son düzenleme:

Pixiquine

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Ahize sorunu devam ediyor ses gelmiyor, sesin gelmesi için hoparlörü açıp kapatmak gerekiyor reis varmı fix? @hakanguven

dnzpng

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
0
Cihaz
mi6
(Mi6) Eline, emeğine sağlık Hakan hocam. Çok güzel olmuş. Sıfırdan kurulum yaptım, belirttiğin hatalar dışında şimdilik hata ile karşılaşmadım.
Ancak bazı yerlerde çlnce karakterler kalmış ve durum çubuğu düzeninde saati ortaya almayı kaldırmasaydın (bir önceki romdaki gibi solda bildirimler, ortada saat, sağda wifi,pil ve simgeleri olan seçenek) çok daha güzel olurdu :D
bildirim&kontrol merkezi > durum çubuğu > varsayılan. yapın düzelir

cerhan

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Galatasaray
  • 100 Mesaj
Beğeni puanı
31
Cihaz
Mi 6, Redmi Note 7
bildirim&kontrol merkezi > durum çubuğu > varsayılan. yapın düzelir
Siz yazdığımı anlamamışsınız.
Önceki romda saati ortaya,
uygulama bildirimlerini sola,
wifi, bt, şarj gibi simgeleri sağa alabiliyorduk. Bu seçenek kaldırılmış.
Sizin dediğiniz varsayılanda saat zaten solda duruyor.
Benim dediğimin görüntüsü altta.
Bir önceki rom bu şekildeydi ki bence Mi6 için çok kullanışlı oluyordu.

29051453fsm

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
22
Cihaz
Mi6
@haqanguven Üstad Ellerine Sağlık. Kurulumu Yaptım, Telefonun Tüm Özellikleri Kısmındaki Bilgiler (Android 11, Miui 13 Vs.) Dışında Hiç Bir Değişiklik İle Karşılaşmadım. Ben mi Tam Kuramadım Onu da Bilmiyorum. Ne Görüntü de, Ne Özellikler de, Ne de Widgetlerde Ne Bir Yenilik, Ne de Bir Değişiklik Bulamadım. Sizlerde de Durum Aynı mı? Yoksa Ben mi Kurulumda Bir Yanlışlık Yaptım?

FrBJK

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
27
Cihaz
Mi 6
@haqanguven Üstad Ellerine Sağlık. Kurulumu Yaptım, Telefonun Tüm Özellikleri Kısmındaki Bilgiler (Android 11, Miui 13 Vs.) Dışında Hiç Bir Değişiklik İle Karşılaşmadım. Ben mi Tam Kuramadım Onu da Bilmiyorum. Ne Görüntü de, Ne Özellikler de, Ne de Widgetlerde Ne Bir Yenilik, Ne de Bir Değişiklik Bulamadım. Sizlerde de Durum Aynı mı? Yoksa Ben mi Kurulumda Bir Yanlışlık Yaptım?
Ben NFC olmadığından kurmadım ama ilk sayfadaki görsellere bakarsak bişeyler yanlış gitmiş sanırım.

@cemented kurmuştu. En net bilgiyi o verir.

OsmanPaşa

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
32
Cihaz
mi6 sagit
Eğer durum böyle ise benim Miui 13 hayallerim tamamen suya düştü demektir. Beklentilerimizi biraz fazla mı tuttuk ne? :cry:

cemented

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • 100 Mesaj
  • 100 Beğeni
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
115
Cihaz
Mi 6
Bazı hatalardan dolayı ben miui 12.5 21.12.15 sürümüne geri döndüm. Bir gün kullanım sağladım. Chrome devamlı donması ve hata vermesi nedeniyle geri döndüm. Belki chrome hata vermese bir süre daha kullanabilirdim romu. Ayrıca devamlı sim etkinleştirme hatası bildirimi de çıkıyor, gerçi o sorun bildirimi kapatınca düzeliyor.
Ama genel olarak rom çok akıcı değil, ara ara laglar kasmalar var. Uygulama açılış hızları daha yavaş. Uygulamadan ana ekrana dönerken bazen bekleme döngüsü çıkıyor. Bu, 12.5 da hiç görmediğim bir şeydi. Kernelden mi nedir bilmiyorum, her zaman alıştığımız mi6 nın akıcılığı yok.
Ana ekrana koyulan geniş widgetleri ben bulamadım veya yapamadım, sadece uygulama kasasından taşınıyor, bu özellik zaten miui 12.5 te de var.
En beğendiği kısım durum çubuğu kısmı oldu. Oradaki simgeler ve rakamlar biraz büyümüş ve yazı karakteri çok hoş olmuş. Kapatma menüsü değişmiş. Ayrıca Vowifi açık gelmesi çok iyi. Ben miui 12.5 ta vowifi bir türlü aktif hale getiremedim.
İnstagram daki alttaki boşluk biraz daha azalmış, makul seviyeye gelmiş.
Genel olarak miui 13 ün biraz yolu var gibi.

Son düzenleme:

gonuldostu82

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Mutlu Yıllar
  • Kadir Gecesi
  • 100 Mesaj
Beğeni puanı
73
Cihaz
mi6
Bazı hatalardan dolayı ben miui 12.5 21.12.15 sürümüne geri döndüm. Bir gün kullanım sağladım. Chrome devamlı donması ve hata vermesi nedeniyle geri döndüm. Belki chrome hata vermese bir süre daha kullanabilirdim romu. Ayrıca devamlı sim etkinleştirme hatası bildirimi de çıkıyor, gerçi o sorun bildirimi kapatınca düzeliyor.
Ama genel olarak rom çok akıcı değil, ara ara laglar kasmalar var. Uygulama açılış hızları daha yavaş. Uygulamadan ana ekrana dönerken bazen bekleme döngüsü çıkıyor. Bu 12.5 da hiç görmediğim bir şeydi. Kernelden mi nedir bilmiyorum, her zaman alıştığımız mi6 nın akıcılığı yok.
Ana ekrana koyulan geniş widgetleri ben bulamadım veya yapamadım, sadece uygulama kasasından taşınıyor, bu özellik zaten miui 12.5 te de var.
En beğendiği kısım durum çubuğu kısmı oldu. Oradaki simgeler ve rakamlar biraz büyümüş ve yazı karakteri çok hoş olmuş. Kapatma menüsü değişmiş. Ayrıca Vowifi açık gelmesi çok iyi. Ben miui 12.5 ta vowifi bir türlü aktif hale getiremedim.
İnstagram daki alttaki boşluk biraz daha azılmış makul seviyeye gelmiş.
geri dönüş için teşekkürler

Gokturk3245

Acemi Üye
Yasaklı Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Cihaz
Mi8
Rom oem port sanıyordum trebleymiş

cerhan

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Galatasaray
  • 100 Mesaj
Beğeni puanı
31
Cihaz
Mi 6, Redmi Note 7
Ama genel olarak rom çok akıcı değil, ara ara laglar kasmalar var. Uygulama açılış hızları daha yavaş. Uygulamadan ana ekrana dönerken bazen bekleme döngüsü çıkıyor. Bu 12.5 da hiç görmediğim bir şeydi. Kernelden mi nedir bilmiyorum, her zaman alıştığımız mi6 nın akıcılığı yok.
İnstagram daki alttaki boşluk biraz daha azılmış makul seviyeye gelmiş.
Ben sıfırdan kurulum yaptım. Chrome kullanmıyorum, opera kurulu ve hata almadım. Sim etkinleştirmeyi de ilk mesajda yaptı, bir daha çıkmadı. 12.5ta üstüne kurmuştum, kasma vardı, özellikle klavyede yazdıklarım 1-2sn sonra görünüyordu, o sebeple bunda temiz kurulum yaptım, kasma, lag henüz karşılaşmadım. Sadece internette bir yavaşlama söz konusu. Bir önceki romda wifi yada mobil aynı sayfaları çok daha hızlı açıyorken, bu sürümde daha geç yükleniyor, bazen bağlantı sıfırlanıyor, youtube da bile sık sık video kesiliyor, 2-3sn sonra devam ediyor. Önceki romda böyle olmuyordu Birde eskisinde wifi 5ghz seçeneği vardı, bunda bulamadım. Sonuçta bu ilk sürüm, kullandıkça farklı hatalar çıkacaktır, geliştirici de ona göre düzeltmeler yapmaya çalışacaktır.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Yönetici
Site Kurucusu
Rom Yapımcısı
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Uzmanı
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • MIUITR Tester
  • Yönetici