Çözüldü Mi A2 Lite Beyaz Işık Yanıp Sönüyor _ Brick

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Musto01

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Cihaz
Mi A2 Lite
Evet tekrardan merhabalar. Ben gene bir b*klar yedim hocam..:(

Geçenlerde o konudan sonra dedikleriniz yaptım çözüm dikkat etmediğimizdenmiş. Başka bir usb portu deneyip ve o unbrick fastboot rom uyla yaptım işe yaradı.🤦‍♂️

Cihaz açıldı ayarladım sonra fastboot dan gene son sürüm yükliyim dedim yükledim açıldı kurulumda falan ekran donup durmaya başladı tıklıyorum ilerliyo donuyo yeniden başlıyor. Bu sefer edl moda alıp unbrick fastboot u atim dedim attım cihaz gene normal.
Sonra hiç gelmemeye başladı ekran hiç gelmedi tepki vermedi bataryayı söktüm geri taktım gene aynı.
Bataryayı söküp kabloyla bağlayınca cihaz açılıyor gibi yapıyor reboot atıyor.
Bataryayı takıp sarja takınca ışık yanıp sönüyor sabaha kadar sarja bıraktım gene aynı.
Telefoncuyada götürdük üstünden 1.5hafta geçti adam tanıdıkda. Baktım dedi olmadı yapamadım dedi geri aldık bizde.
Bataryadan falanda değil, batarya değiştirip denedik gene aynı. Adam bootloop a düşmüş diyorda normal bootloop her zaman olmazmıydı bu sadece batarya çıkık sarja bağlayınca rebootluyor. Boxla denedi gene olmadı (tabi yaptımı bilmiyoruz adam biraz kıytırık)
Anakart üzerinde bu sarj ile ilgili çiplermi dicem bu kadar kolay bişe değil.

Nedendir acaba. Yazılımdan dolayı olduğunu düşünüyorum. Yani bizde denedik edl olsun fastboot olsun olmadı bu yetkili hesap mı gerekli dicem cihaz android one kapsamında zaten miui la bağlantı yok.
Ben direk başka telefoncuya verip, bende kurcalayarak daha da öldürmek istemiyorum zaten mefta gibi görünüyor ama hayırlısı..

Herhalde forumlarda ücretli destek yapan hocalarım vardı. Acaba onlarla iletişime geçme şansım varmıdır.
Uzaktan yardım ile halledilcek bir şey mi yoksa kargolamakmı..

Lütfen hocam varsa bir bilginiz desteğinizi bekliyorum vallah bida yarım aklımla bu işlere kalkışmicam..😐

Zehir

Sprite
Yönetici
Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Yönetici
  • Fenerbahçe
  • 100 Beğeni
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • Youtube Takipçisi
  • Telegram Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • 24 Kasım Öğretmenler Günü
  • Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Günü
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Mutlu Yıllar
  • Kadir Gecesi
  • Fidan Bağışı
  • Bağışçı
Beğeni puanı
751
İnternet sitesi
t.me
Cihaz
Xiaomi 11 LE (Lisa), Mi 6 (Sagit)
Cihaz'ın bootloader kilidi açık mı ve fastboot moduna geçiyor mu? Tam olarak sıkıntınızın ne olduğunu anlayamadım.

Musto01

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Cihaz
Mi A2 Lite
Cihaz'ın bootloader kilidi açık mı ve fastboot moduna geçiyor mu? Tam olarak sıkıntınızın ne olduğunu anlayamadım.
Evet açık hocam. Fastboot a da geçiyor ama batarya takılı değilken.
Sarja takınca beyaz ışık yanıp sönüyordu.

Gerek kalmadı zaten hocam (isim vermek yasak mı bilmiyorum) cihazı Zenex hocaya gönderdim. Umarım yazılımsal sorundurda halledilebilir.

Teşekkürler yinede. Konu kilitlenebilir hocam iyi günler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...