ArcadeCordex kullanıcısının son içeriği

1. ArcadeCordex

Modül [AUDIO EQ • FX] Android 8-9-10-11-12-13 [DTS HeadphoneX AudioWizard] Ses modülü

GÜNCELLEME: v6.17 - Redirect /sdcard to /data/media/"$UID" - Add new Magisk and Kitsune Mask support (independent mirror) - Remount partitions before mounting mirror to prevent mount failure caused by device/resource busy - Sets system property ro.audio.monitorWindowRotation=true if...
  2. ArcadeCordex

Modül [AUDIO EQ • FX] Android 8-9-10-11-12-13 [DTS HeadphoneX AudioWizard] Ses modülü

GÜNCELLEME: v6.16 - Support 64 bit only ROM - Specify UID at script - Add optional debug.log=1 for more detailed install log - Fix mount partitions - Sets ro.audio.ignore_effects to false - Remove ro.config.media_vol_steps set - Move uninstall log to /data/media/.../..._uninstall.log
  3. ArcadeCordex

GÜNCELLEME: v6.15 - Forgot to allow installation in Android Oreo and below
  4. ArcadeCordex

GÜNCELLEME: v6.13 - Fix connected device detection bug at boot - KernelSU support - Magisk v26.1 support - Add some other stream mode Optionals - Save install log at /sdcard/..._recovery.log while installing via Recovery - Fix mount required partitions while installing via Recovery - Fix...
  5. ArcadeCordex

Duyuru Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun

Herkese iyi bayramlar sevdiklerinizle geçirebilmeniz dileğiyle.
  6. ArcadeCordex

Duyuru Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

Kadir gecesi mübarek olsun. İnşallah sağ salim sağlıklı bir şekilde bayramı da görmek dileğiyle.
  7. ArcadeCordex

MIUI13 Redmi note 4/4X MIUI Global 13.0.1 Stable [Android 11]

Hocam bendede yok maalesef dosya. Kendim yüklemediğim için linki yenileyememekteyim.
  8. ArcadeCordex

GÜNCELLEME: v6.12 - Fixed wrong audio session function in AudioWizard.apk - Cleaning protected storage - Creates /sdcard/optionals.prop file if doesn't exist - Using magiskpolicy --live --apply sepolicy.pfsd if sepolicy.sh=1 - Does not copy media_codecs.xml - vendor_overlay fix as an optional -...
  9. ArcadeCordex

GÜNCELLEME: v6.11 - Update customer.cfg - Clears Play Store data automatically if there is no asus.software.marketapp feature - Removed dirac & misoundfx remover - Removed Sound Alive FX remover
  10. ArcadeCordex

MIUI13 MIUITR 22.11.23 [MIUI13 Son]

Artık midonun devri bitti diyebiliriz sanırsam. :cry:
  11. ArcadeCordex

Duyuru 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. Her biri bizim için çok değerli. :)
  12. ArcadeCordex

Çözüldü Global rom yüklememe rağmen wifi bluetooth vb. çalışmıyor

Çözülmez ise donanım kaynaklı olacak sanırım :/. Normalde çalışıyordu başka rom yüklemek isteyince bu noktaya kadar geldim.
  13. ArcadeCordex

Onu deneyeceğim hocam benimde aklıma o geldi en son.
  14. ArcadeCordex

Herkese iyi forumlar Elimdeki rn4(mido) cihazıma mi flash tool üzerinden global rom flashladım ama wifi bluetooth çalışmıyor sebebi nedir? NOT: Farklı 3 tane mi flash tool sürümleri denedim. İki farklı siteden global rom indirip yükledim değişen bir şey olmadı.