MIUI12.5 MIUITR MI 6 Ana Konu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cuins

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Cihaz
mi 6

Selam dostlar son güncellemenin çıktığı günden bu yana kullanıyordum, ki IMEI alınamıyor hatasını alana kadar. Herkes iyi yanlarını yazıyor ben de yaşadığım olumsuz deneyimleri yazayım.
1-Uygulamalar yer değiştiriyordu (Geliştirici arkadaş arayüzü güncelleyin hallolur) dedi düzeldi.
2-Telefonu Karanlık mod ile kullanmak istediğim de kullandığım çoğu uygulamada buglı bir yanı mutlaka oluyordu. Örn. Arka planın siyah yazıların beyaz olması gerekiyorken ikisi de beyaz oluyor ve okunamıyordu. Spotify de kimi tuşlar gözükmüyordu vb.
3-Telefonumda ki kayıtlı numaralar Whatsapp'da kayıtlı değilmiş gibi gözüküyordu sadece numaralar gözüküyor ve arada bi düzelirken çoğu zaman sorun devam ediyordu (kişilerime girdiğimde telefonda kayıtlı numara yok gibi gözüküyordu, "Yenile" ye bastığımda rehberimde ki numaralar wp'a geliyordu)
4-BT kulaklık bağladığım da ses gelmiyor, düzelmesi için "rahatsız etme" moduna alıp sonrasın da tekrar sesli moda dönmem gerekiyordu.
5- Whatsapp'da kimi zaman sesli mesajlardan ses gelmiyor.
6- Son olarak Dün sabah saatlerin de "IMEI alınamıyor" hatasını almam da maceramda ki noktayı koymama sebep oldu 😀.

Rom kurulmadan önce full wipe yapılıp bütün Talimatlara uygun olarak işlemi yaptım.

Kişisel görüşüm; Emektar mi6'da miui 12.5 deneyimini yaşamak istiyorsanız 1 hafta kadar bunu tatmanız kâfi olucaktır. Saygılarımla.
Hocam birebir aynı şeyleri yaşamışız.Simgeler yer değişmemesi için arayüz güncelleme simnerden yapılıyor? WhatsApp da kişilerin gözükmeme sorununa çözüm bulabildinizmi. Kişileri yenile de desem aynı problem mevcut.
Banka uygulamalarındada Arka plana geçtiğimizde otomatik kapatıyor,şifre bakmaya bile çıkılmıyor.uygulmayı sürekli çalışır hale getirerek çözüm buldum.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Yönetici
Site Kurucusu
Rom Yapımcısı
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Uzmanı
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • MIUITR Tester
  • Yönetici
  • VIP Üye
  • Galatasaray
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Kadir Gecesi
  • Mutlu Yıllar
  • Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Günü
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 24 Kasım Öğretmenler Günü
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  • Fidan Bağışı
  • Telegram Takipçisi
  • Facebook Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • İnstagram Takipçisi
  • Youtube Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • Sponsor
  • Bağışçı
  • Temaların Efendisi
  • 100 Ve Üzeri Takipçi Sayısı
  • Takipçi
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • 100 Beğeni
Beğeni puanı
5,397
İnternet sitesi
miuitr.info
Cihaz
MI6, XIAOMI 11 LITE 5G NE, XIAOMI PAD 5 ve RN8
@cuins,

bedel

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
6
Cihaz
Mi6

Hocam birebir aynı şeyleri yaşamışız.Simgeler yer değişmemesi için arayüz güncelleme simnerden yapılıyor? WhatsApp da kişilerin gözükmeme sorununa çözüm bulabildinizmi. Kişileri yenile de desem aynı problem mevcut.
Banka uygulamalarındada Arka plana geçtiğimizde otomatik kapatıyor,şifre bakmaya bile çıkılmıyor.uygulmayı sürekli çalışır hale getirerek çözüm buldum.
Apkmirror miui system launcher diye aratıp son sürüm APK dosyasını kurman gerekli. Sorunların ardı arkası kesilmeyince eu rom a geri döndüm hocam

czarecki75

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Bağışçı
Beğeni puanı
11
Cihaz
xiaomi mi 10
problemler rom kullanıcıları tarafından yaratılıyor bence romda hiçbir bug yok piyasaya çıktığı andan itibaren kullanıyorum çok iyi ve pil iyi çalışıyor(y)

cemented

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • 100 Mesaj
  • 100 Beğeni
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
115
Cihaz
Mi 6
Ben kullanımı etkileyecek ciddi bir sorun yaşamadım. Bana göre gayet stabil. Büyük ihtimal magisk ve kurulu mödüllerden sorun oluşuyor.

gonuldostu82

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Mutlu Yıllar
  • Kadir Gecesi
  • 100 Mesaj
Beğeni puanı
73
Cihaz
mi6
problemler rom kullanıcıları tarafından yaratılıyor bence romda hiçbir bug yok piyasaya çıktığı andan itibaren kullanıyorum çok iyi ve pil iyi çalışıyor(y)
google haritaları aç yan çevir biraz kullan sonra çık ve gör ne olduğunu;
ses sorunu var karşı tarafın sesi bazen gelmiyor ses kısıp açma yaptığında geliyor ama bu her zaman olmuyor ara sıra oluyor .

Pomak

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
4
Cihaz
Mi 6
Merhaba arkadaşlar ahize sesi sorunu yaşayan var mıdır
Biri beni aradığında benim ses gidiyor onun ki bana gelmiyor ben böyle bir sorun yaşıyorum ara sira oluyor tabi her zaman olmuyor
Ayni sorun bendede var birde arayuz birbirine geçiyor degistirmedikcede duzelmiyor ahize sorunun arama yaparken hoparlör ve mikrofona birkackere basinca ses geliyor sikintili 21.3. 7 den iyi ama bu iki sorun olmasaymis mukemmel olacakmisti

Seken

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
10
Cihaz
Mi 6
launcher bugu var evet ve çözümüde gayet basit. launcherı güncelle sorundan kurtul.

Ufak tefek şeyleri büyütmeyelim lütfen. gayet sağlıklı çalışıyor. Aktif olarak 14 saat pil süresi aldım. bir önceki rom da günde 3 defa şarj ediyordum.

arkaplan etkinliklerini sonlandırma içinde uygulamalarınız için gerekli ayarları yapabiliyorsunuz. İstediğiniz uygulamanın pil tasarrufunu kapatın arkaplandada kullanın. özellik mevcut kişiselleştirmenizi de rom geliştiricisi yapmasın dimi.

emeğe sağlık tekrar söylemek isterim güncel sürümdeki pil optimizesini lütfen bozmayın. 3 yıllık pilde bile 14 saat pil süresi muhteşem ötesi

Berkeyalcinkaya

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
Beğeni puanı
26
Cihaz
Mi 6
Tamam bazı noktalarda haklı olabilirsiniz ama benim en ihtiyacım olan gizli notlar kısmı şuan kullanılamıyor "Gizlilik Koruma Şifresi" oluşturma buğu olduğu için. Yani pil olarak stabil iyi ancak sizin dediğiniz gibi hiçbir bug yok ve kullanıcıdan dolayı demeniz de biraz saçma kalmış

Berkeyalcinkaya

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
Beğeni puanı
26
Cihaz
Mi 6
launcher bugu var evet ve çözümüde gayet basit. launcherı güncelle sorundan kurtul.

Ufak tefek şeyleri büyütmeyelim lütfen. gayet sağlıklı çalışıyor. Aktif olarak 14 saat pil süresi aldım. bir önceki rom da günde 3 defa şarj ediyordum.

arkaplan etkinliklerini sonlandırma içinde uygulamalarınız için gerekli ayarları yapabiliyorsunuz. İstediğiniz uygulamanın pil tasarrufunu kapatın arkaplandada kullanın. özellik mevcut kişiselleştirmenizi de rom geliştiricisi yapmasın dimi.

emeğe sağlık tekrar söylemek isterim güncel sürümdeki pil optimizesini lütfen bozmayın. 3 yıllık pilde bile 14 saat pil süresi muhteşem ötesi
Hocam dilersiniz ki bankacilik şifrelerini tabiki değişmemiz gerekiyor ve bunu gizli notlar kısmına 3.5 yıldır kaydediyorum şuan ufak tefek tabiki ama büyütmek değil bazı yerlerde bug var çoğunun çözümleri de var hakan hocamın emeğine sağlık ancak gizli notlar gibi en önemli şey için i.mi den giriyorum her seferinde tekrar tekrar. Ancak bunun için romdan çıkmayacağım keyifle kullanıyorum o hata dışındaki sorunlar hiç önemli değil.

gomeda77

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
  • 100 Mesaj
Beğeni puanı
43
Cihaz
Mi6
Hocam dilersiniz ki bankacilik şifrelerini tabiki değişmemiz gerekiyor ve bunu gizli notlar kısmına 3.5 yıldır kaydediyorum şuan ufak tefek tabiki ama büyütmek değil bazı yerlerde bug var çoğunun çözümleri de var hakan hocamın emeğine sağlık ancak gizli notlar gibi en önemli şey için i.mi den giriyorum her seferinde tekrar tekrar. Ancak bunun için romdan çıkmayacağım keyifle kullanıyorum o hata dışındaki sorunlar hiç önemli değil.
Notes uygulamasının en güncel halini indirip kurmayı denediniz mi

aceyceko111

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Cihaz
Mi 6
Hocam telefonu şarja soktuğumda hiç bir şekilde şarj almıyo yeniden başlatınca şarj olmaya başlıyo

2 3 günde bi çöküyomu artık noluyosa yeniden başlıyo telefon bunlar dışında hiç bi sorun görmedim

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Yönetici
Site Kurucusu
Rom Yapımcısı
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Uzmanı
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • MIUITR Tester
  • Yönetici
  • VIP Üye
  • Galatasaray
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Kadir Gecesi
  • Mutlu Yıllar
  • Fidan Bağışı
  • Telegram Takipçisi
  • Facebook Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • İnstagram Takipçisi
  • Youtube Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • Sponsor
  • Bağışçı
  • Temaların Efendisi
  • Takipçi
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • 100 Beğeni
Beğeni puanı
5,397
İnternet sitesi
miuitr.info
Cihaz
@aceyceko111,alarm seçeneklerinden kapalı alarmı kapatmanız durumunda yeniden başlatma olmayacaktır

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Yönetici
Site Kurucusu
Rom Yapımcısı
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Uzmanı
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • MIUITR Tester
  • Yönetici
  • VIP Üye
  • Galatasaray
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Kadir Gecesi
  • Mutlu Yıllar
  • Fidan Bağışı
  • Telegram Takipçisi
  • Facebook Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • İnstagram Takipçisi
  • Youtube Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • Sponsor
  • Bağışçı
  • Temaların Efendisi
  • Takipçi
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • 100 Beğeni
Beğeni puanı
5,397
İnternet sitesi
miuitr.info
Cihaz
@gomeda77,Ayarlar uygulamasından kaynaklıdır. Çözdüm o sorunu

Pomak

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
4
Cihaz
Mi 6
Arama sesini duzeltmek icin telefon app simgesine basili tut uygulama bilgisini ac bildiri ac orada seslere izin veri aktif edin gelmeyen ses çözülmüş oluyor

cemented

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • 100 Mesaj
  • 100 Beğeni
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
115
Cihaz
Mi 6

Launcher nasıl güncelleniyor?

cemented

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • 100 Mesaj
  • 100 Beğeni
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
115
Cihaz
Mi 6
Hocam bu gizli notlar olayı nedir? Notlar uygulaması içinde mi bu olay.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...