MIUI12.5 MIUITR MI 6 Ana Konu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yldzsmt5861

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
8
Cihaz
Mi 6
Ellerinize sağlık hakan, romu 1 gündür deniyorum şimdilik fena değil gibi fakat forumda yazılan hayatların birkaçı bende de oldu :
-uygulama simgileri iç içe giriyor
- WhatsApp da kişilere izin verdim hocam fakat kişi isimleri görünmüyor yenile diyince geliyor fakat bazen kendi kendine geri gidiyor uygulamadan olabiliri silip yeniden deneyeceğim
-hocam sizden ricam miui 12 eu kullaniyordum kamerada herhangi bir işlem yapmadan sanırsam romun içinde 60 FPS video modu geliyordu bunu ekleme şansınız var mı tekrardan teşekkür ederim herkese iyi bayramlar

cemented

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • 100 Mesaj
  • 100 Beğeni
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
115
Cihaz
Mi 6
Ellerinize sağlık hakan, romu 1 gündür deniyorum şimdilik fena değil gibi fakat forumda yazılan hayatların birkaçı bende de oldu :
-uygulama simgileri iç içe giriyor
- WhatsApp da kişilere izin verdim hocam fakat kişi isimleri görünmüyor yenile diyince geliyor fakat bazen kendi kendine geri gidiyor uygulamadan olabiliri silip yeniden deneyeceğim
-hocam sizden ricam miui 12 eu kullaniyordum kamerada herhangi bir işlem yapmadan sanırsam romun içinde 60 FPS video modu geliyordu bunu ekleme şansınız var mı tekrardan teşekkür ederim herkese iyi bayramlar
Whatsapp da kişileri okuma izni verdiyseniz otomatik başlat yapın. Sorun kalmıyor.

Toorop

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
14
Cihaz
Mi 6
Sıfırdan kurulum yaptım geçen gün yaşadığım bir sıkıntıdan dolayı daha önce direk güncellemiştim. Uygulamaları yedekten geri yükledim, ayarları da aynı şekilde geri yükleme yaptım fakat whatsapp kişi izinleri uygulamayı kullanırken olarak seçili kalmış nedenini bilmiyorum. Bu nedenle uygulamayı bir süre kullanmayıp sonradan açtığımda kişiler dediğiniz gibi numara olarak görünüp sonradan düzeliyordu. Uygulama ayarlarından kişi izinlerini her zaman olarak ayarlarsanız sorun çözülür. Temiz kurulum sonrası şimdilik aramalarda sorun yaşamadım ses gitmeme veya gelmeme gibi ama kesin çözüm oldu mu bilmiyorum, zaten isteyerek deneyince denk gelmiyor bu tür hatalar tam lazım olduğunda ortaya çıkıyor :D

Berkeyalcinkaya

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
Beğeni puanı
26
Cihaz
Mi 6
Hakan hocam benim bir sorum vardi rom değiştirirken en hızlı yedek nasıl alinabilir. Ben whatsapi mesela direk fotoğraflar çok olduğu için bilgisayara atıyorum onda da çok yavaş işliyor. Bunun için yedekleme yolları diye bir anlatım yapılsa güzel olmaz mı sizce de

Toorop

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
14
Cihaz
Mi 6
Hakan hocam benim bir sorum vardi rom değiştirirken en hızlı yedek nasıl alinabilir. Ben whatsapi mesela direk fotoğraflar çok olduğu için bilgisayara atıyorum onda da çok yavaş işliyor. Bunun için yedekleme yolları diye bir anlatım yapılsa güzel olmaz mı sizce de
Hakan hocaya sormuşsunuz ama izin verirseniz kendi kullandığım yöntemi anlatayım. Ben FX File Explorer ile Web Access üzerinden dosya paylaşımı açıyorum. Pcde tarayıcıdan telefonun ipsi ve Fx'in verdiği port ve şifreyle bağlanıp dosya aktarımı yapıyorum. Eklediğim resimde görebileceğiniz gibi wifi üzerinden olduğu için yaklaşık 20MB/s hızla çekiyor ve 2gb dosyayı yaklaşık 2dk gibi bir sürede pcye aktarabiliyor. İlgilenen ve yapamayıp anlatım isteyen olursa detaylı bir anlatım yapabilirim hatta konu da açabilirim.
Eklenen resimleri görmek için kayıt olmalısınız

TheFatality

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
0
Cihaz
Mi 6
hocam merhabalar, Camera2Api özelliği açık olarak mı geliyor mod?

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Yönetici
Site Kurucusu
Rom Yapımcısı
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Uzmanı
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • MIUITR Tester
  • Yönetici
  • VIP Üye
  • Galatasaray
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Kadir Gecesi
  • Mutlu Yıllar
  • Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Günü
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 24 Kasım Öğretmenler Günü
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  • Fidan Bağışı
  • Telegram Takipçisi
  • Facebook Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • İnstagram Takipçisi
  • Youtube Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • Sponsor
  • Bağışçı
  • Temaların Efendisi
  • 100 Ve Üzeri Takipçi Sayısı
  • Takipçi
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • 100 Beğeni
Beğeni puanı
5,397
İnternet sitesi
miuitr.info
Cihaz
MI6, XIAOMI 11 LITE 5G NE, XIAOMI PAD 5 ve RN8

cemented

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • 100 Mesaj
  • 100 Beğeni
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
115
Cihaz
Mi 6
Ben micloud ve google drive kullanıyorum. Rom değiştirirken hiçbir zaman yedek almıyorum. Sadece senkronizasyon yapıyorum 1-2 dk. sürüyor.
Sıfırdan kurulum yaparken sadece uygulamaları tekrar kuruyorum.
Resimlerim, whatsapp konuşmalarım, arama kayıtlarım, mesajlarım hepsi otomatik geri geliyor.

abuzer02

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
5
Cihaz
Xiaomi mi 6
Hakan hocaya sormuşsunuz ama izin verirseniz kendi kullandığım yöntemi anlatayım. Ben FX File Explorer ile Web Access üzerinden dosya paylaşımı açıyorum. Pcde tarayıcıdan telefonun ipsi ve Fx'in verdiği port ve şifreyle bağlanıp dosya aktarımı yapıyorum. Eklediğim resimde görebileceğiniz gibi wifi üzerinden olduğu için yaklaşık 20MB/s hızla çekiyor ve 2gb dosyayı yaklaşık 2dk gibi bir sürede pcye aktarabiliyor. İlgilenen ve yapamayıp anlatım isteyen olursa detaylı bir anlatım yapabilirim hatta konu da açabilirim.
Slm hocam bende Hakan hocamın romuna geçecem fakat dahili hafızayı hızlı bi şekilde bilgisayarıma nasıl yedekleyebilirim normal taşıma çok ağır oluyor

maniac

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
0
Cihaz
mi6
elinize sağlık teşekkürler fakat gözüme çarpan sıkıntıları dile getirmek istiyorum. telefonu karanlık moda alınca facebookta görüntü sıkıntıları oluyor. google play store da bazı uygulamalar yok. netflix gibi. chromu u yüklemedi mesela. bunları dışarıdan apk şeklinde indirdim. ses sorunları dediğiniz gibi var. şimdilik bunlar. teşekkür ederim iyi çalışmalar

Zehir

Sprite
Yönetici
Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Yönetici
  • Fenerbahçe
  • 100 Beğeni
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • Youtube Takipçisi
  • Telegram Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Mutlu Yıllar
  • Kadir Gecesi
  • Fidan Bağışı
  • Bağışçı
Beğeni puanı
751
İnternet sitesi
t.me
Cihaz
Xiaomi 11 LE (Lisa), Mi 6 (Sagit)
Konu açarsanız iyi olur, bir çok kişi böyle yöntemleri arıyor.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Yönetici
Site Kurucusu
Rom Yapımcısı
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Uzmanı
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • MIUITR Tester
  • Yönetici
  • VIP Üye
  • Galatasaray
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Kadir Gecesi
  • Mutlu Yıllar
  • Fidan Bağışı
  • Telegram Takipçisi
  • Facebook Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • İnstagram Takipçisi
  • Youtube Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • Sponsor
  • Bağışçı
  • Temaların Efendisi
  • Takipçi
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • 100 Beğeni
Beğeni puanı
5,397
İnternet sitesi
miuitr.info
Cihaz
@maniac, karanlik mod ayarlarinda bireysel uygulamalar var. Oradan bozuk gozuken uygulamalari kapatabilirsin

bigadicking

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
5
Cihaz
MI 6
elinize sağlık teşekkürler fakat gözüme çarpan sıkıntıları dile getirmek istiyorum. telefonu karanlık moda alınca facebookta görüntü sıkıntıları oluyor. google play store da bazı uygulamalar yok. netflix gibi. chromu u yüklemedi mesela. bunları dışarıdan apk şeklinde indirdim. ses sorunları dediğiniz gibi var. şimdilik bunlar. teşekkür ederim iyi çalışmalar
Netflix ve Chrome cihaz sertifikası ile alakalı bende aynı sorunu yaşadım ve alttaki cevap işime yaradı.

#474 nolu cevap.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berkeyalcinkaya

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
Beğeni puanı
26
Cihaz
Mi 6
Benim merak ettiğim nokta fotoğrafların tarihini değişiyor mu ? Bazı programlar telefondaki çekilen tarihi PC ye atarken koruyor ama bir dener misiniz

maniac

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
0
Cihaz
mi6
@maniac, karanlik mod ayarlarinda bireysel uygulamalar var. Oradan bozuk gozuken uygulamalari kapatabilirsin
Cevap için teşekkürler hocam. ama yeni sorunları görmeye devam ediyorum. ghost screenler yaşanıyor bazen. ayrıca youtube vanced dan youtube u indirdim ve yatay bir video izlerken menüye döndüğümde menüde simgeler karman çorman halde kalmış gözüküyor. youtube a geri dönüp dikeye alıp menüye tekrar girdiğimde düzeliyor. bu tarz buglar var. yoksa çok iyi rom. teşekkürler.

Netflix ve Chrome cihaz sertifikası ile alakalı bende aynı sorunu yaşadım ve alttaki cevap işime yaradı.

#474 nolu cevap.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
cevap için teşekkürler hocam

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Yönetici
Site Kurucusu
Rom Yapımcısı
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Uzmanı
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • MIUITR Tester
  • Yönetici
  • VIP Üye
  • Galatasaray
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Kadir Gecesi
  • Mutlu Yıllar
  • Fidan Bağışı
  • Telegram Takipçisi
  • Facebook Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • İnstagram Takipçisi
  • Youtube Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • Sponsor
  • Bağışçı
  • Temaların Efendisi
  • Takipçi
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • 100 Beğeni
Beğeni puanı
5,397
İnternet sitesi
miuitr.info
Cihaz
Cevap için teşekkürler hocam. ama yeni sorunları görmeye devam ediyorum. ghost screenler yaşanıyor bazen. ayrıca youtube vanced dan youtube u indirdim ve yatay bir video izlerken menüye döndüğümde menüde simgeler karman çorman halde kalmış gözüküyor. youtube a geri dönüp dikeye alıp menüye tekrar girdiğimde düzeliyor. bu tarz buglar var. yoksa çok iyi rom. teşekkürler.

cevap için teşekkürler hocam
Ghost screen yazılımsal değil. Donanımsal bir problemdir. Simgelerin nedeninide yeni açılan yardim konusunda açıkladım(y)

Toorop

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
14
Cihaz
Mi 6
Konu açarsanız iyi olur, bir çok kişi böyle yöntemleri arıyor.
Tabi hocam özelden soran bir arkadaşa kısa bir video hazırlamıştım, onunla beraber bir konu açarım bu hafta sonuna doğru vakit bulduğumda.

Benim merak ettiğim nokta fotoğrafların tarihini değişiyor mu ? Bazı programlar telefondaki çekilen tarihi PC ye atarken koruyor ama bir dener misiniz
Şimdi denedim, tarih de diğer metadata da değişmemiş, konuma kadar hepsi olduğu gibi duruyor

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Yönetici
Site Kurucusu
Rom Yapımcısı
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Uzmanı
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • MIUITR Tester
  • Yönetici
  • VIP Üye
  • Galatasaray
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Kadir Gecesi
  • Mutlu Yıllar
  • Fidan Bağışı
  • Telegram Takipçisi
  • Facebook Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • İnstagram Takipçisi
  • Youtube Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • Sponsor
  • Bağışçı
  • Temaların Efendisi
  • Takipçi
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • 100 Beğeni
Beğeni puanı
5,397
İnternet sitesi
miuitr.info
Cihaz
@AliCan8741, kullandığınız bir modül veya uygulama etkileyebilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...