Çözüldü Ekran Problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

barlas01

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Cihaz
Pocophone f1
Merhabalar. Elimde pocophone f1 telefon mevcut. Ekranı kilitledikten 1 2 dakika sonra güç tuşu parmak izi çalışmıyor. Ekran kilidi ile alakasj yok. Kaldirdim denedim aynı.

3 gundur bu sorunla mucadele ediyorum ve tespit ettiklerim. Pc de telefon sarj oluyor ama veri akışı yok. Sonra ekran kapali kalinca bos sarj aleti ucu veya usb okuyucu gbi parça ile bir defa takiyorum ekran açılıyor.

Şarj soketi sorunu ekran acilmamasina neden olur mu?:confused:

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Yönetici
Site Kurucusu
Rom Yapımcısı
Geliştirici Ekibi
Elit Üye
MIUI Uzmanı
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • MIUITR Tester
  • Yönetici
  • VIP Üye
  • Galatasaray
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
  • Kadir Gecesi
  • Mutlu Yıllar
  • Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Günü
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 24 Kasım Öğretmenler Günü
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  • Fidan Bağışı
  • Telegram Takipçisi
  • Facebook Takipçisi
  • Twitter Takipçisi
  • İnstagram Takipçisi
  • Youtube Takipçisi
  • Google Takipçisi
  • Sponsor
  • Bağışçı
  • Temaların Efendisi
  • 100 Ve Üzeri Takipçi Sayısı
  • Takipçi
  • 100 Mesaj
  • 100 Konu
  • 100 Beğeni
Beğeni puanı
5,397
İnternet sitesi
miuitr.info
Cihaz
MI6, XIAOMI 11 LITE 5G NE, XIAOMI PAD 5 ve RN8
Fastboot rom atarak fabrikasyon yazılım ile test edin. Sorun çözülmüyorsa sorun donanımdır

barlas01

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Cihaz
Pocophone f1
Fastboot rom atarak fabrikasyon yazılım ile test edin. Sorun çözülmüyorsa sorun donanımdır
3 adet miui rom sonuncusu global rom attim. Bir tane de aosp rom kurdum yine aynıydı.

En son şarj soketi parça siparisi verdim.

Ama benim anlamadığım tamam bilgisiyara takiyorum dosya aktarımını seciyorum aktarmiyor sadece şarj ediyor.

''Şarj soketi ekranin acilmamasina nasil izin vermiyor veya engelliyor mantığını anlayamadim." Anca dedigim gbi boş bir usb cek tak yapinca aciliyor.

Enes Genç

Usta Üye
MIUITR Sever
  • Galatasaray
  • MIUITR Ailesi
  • Twitter Takipçisi
  • Bağışçı
  • 100 Mesaj
Beğeni puanı
33
Cihaz
POCO F2 Pro
3 adet miui rom sonuncusu global rom attim. Bir tane de aosp rom kurdum yine aynıydı.

En son şarj soketi parça siparisi verdim.

Ama benim anlamadığım tamam bilgisiyara takiyorum dosya aktarımını seciyorum aktarmiyor sadece şarj ediyor.

''Şarj soketi ekranin acilmamasina nasil izin vermiyor veya engelliyor mantığını anlayamadim." Anca dedigim gbi boş bir usb cek tak yapinca aciliyor.
Soket ya da kablo yazılımsal olmamalı

barlas01

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Cihaz
Pocophone f1
Soket ya da kablo yazılımsal olmamalı
Evet efendim geç cevap verdim kusura bakmayın dediginiz gibi sokettenmis değiştirdim düzeldi.

Velakin yeni problemim var 🤢🙈

Şimdi bi kaç kesim diyecek bunun benzeri 5 10 konu var oraya baksaydin.

2 3 gündür bu lanet olasi problemle uğraşıyorum. Telefon normal şekilde goruyor. Adb interface filan. Velakin fastboota aldığım da yönetici de hiç bir tepkime yok.

Yapılanlar.

2 adet farklı usb kablo
2 adet laptop (win10 'win8.1)
Tüm driverler kaldirip , her ünlem isareti verdiginde yüklendi. , Yeri geldi otomatikten manuel ustune bidaha tanittim.

Ekran acilmama problemi ile ilgili konum vardi denk gelenler bilir. Sarj soketi ile ilgiliymis. Degistirdim velakin yan sanayi.
Yan sanayi fastbootta görmeme problemi yapacaj diye düşünsem normal şekilde de algilayacagini düşünmüyorum. Gerek forum konulari gerek youtube videolari ile denedim bi sonuca varamadim.

Hissiyatima göre bir yerde gözden kaçan bir hata veya problem var. Zor gibi durmayan basit problem veya hata nerede.

Anlamadigim veya atladigim yer oluyordur diye en son tekrardan konuyu açmak istedim.

Daha önceleri twrp yükledim taktim kablomu iki driver tamamdi yani. 🤢

barlas01

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
1
Cihaz
Pocophone f1
Eklenen resimleri görmek için kayıt olmalısınız

Enes Genç

Usta Üye
MIUITR Sever
  • Galatasaray
  • MIUITR Ailesi
  • Twitter Takipçisi
  • Bağışçı
  • 100 Mesaj
Beğeni puanı
33
Cihaz
POCO F2 Pro
Evet efendim geç cevap verdim kusura bakmayın dediginiz gibi sokettenmis değiştirdim düzeldi.

Velakin yeni problemim var 🤢🙈

Şimdi bi kaç kesim diyecek bunun benzeri 5 10 konu var oraya baksaydin.

2 3 gündür bu lanet olasi problemle uğraşıyorum. Telefon normal şekilde goruyor. Adb interface filan. Velakin fastboota aldığım da yönetici de hiç bir tepkime yok.

Yapılanlar.

2 adet farklı usb kablo
2 adet laptop (win10 'win8.1)
Tüm driverler kaldirip , her ünlem isareti verdiginde yüklendi. , Yeri geldi otomatikten manuel ustune bidaha tanittim.

Ekran acilmama problemi ile ilgili konum vardi denk gelenler bilir. Sarj soketi ile ilgiliymis. Degistirdim velakin yan sanayi.
Yan sanayi fastbootta görmeme problemi yapacaj diye düşünsem normal şekilde de algilayacagini düşünmüyorum. Gerek forum konulari gerek youtube videolari ile denedim bi sonuca varamadim.

Hissiyatima göre bir yerde gözden kaçan bir hata veya problem var. Zor gibi durmayan basit problem veya hata nerede.

Anlamadigim veya atladigim yer oluyordur diye en son tekrardan konuyu açmak istedim.

Daha önceleri twrp yükledim taktim kablomu iki driver tamamdi yani. 🤢
Ya surucu sorunu ya da suruculeri duzgum yuklememissin ya da windowsta bir sey eksik
Benim basima geldi oradan biliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...