Rehber Batarya Kalibrasyonu | TWRP Gerektirir

AdemOyuklu

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Telegram Takipçisi
  • 100 Mesaj
  • 24 Kasım Öğretmenler Günü
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
69
Cihaz
Curtana _ Redmi Note 9S
Bu konu; kalibrasyonu bozulmuş bataryanızın duzelmesini sağlamak için rehberlik etmesi amacı ile hazırlandı. Ben ve 4 farklı kişi denedi ve hepimiz batarya performansında artış gözlemledik.

Oluşabilecek herhangi bir sorundan dolayı kesinlikle sorumluluk kabul etmiyorum. Tamamen kullanıcının sorumluluğudur.

Bu rehber cihaza sihir yapmaz, ölü hücreleri canlandırmaz, büyülemez ve bataryanızı yeni bir batarya ile değiştirmez. Cihazınızın batarya kapasitesini yeniden hesaplamasını sağlar. (Konu sonunda açıkladım)

Gereksinimler;
•TWRP (veya Orangefox)
•Root
•Mt Manager (veya başka root destekli bir dosya yöneticisi)

Adımlar;

•Mt Manager (veya root destekli olan tercih ettiğiniz dosya yöneticisi) kullanarak data>system>batterystats.bin dosyasını silin.

•Cihazınızın şarjı bitene kadar kullanın.

•Sarjınız bittikten ve cihaz kapandıktan sonra açmaya çalışın. Boş batarya uyarısı verecektir.

•Telefonunuzu şarj cihazına bağlayıp TWRP'ye girin. TWRP girdikten sonra şarjdan bağlantısını kesin cihazın.

•TWRP açık bir şekilde telefonunuzun şarjı tamamen bitene ve kapanana kadar bekleyin. Şarjın daha hızlı bitmesi için TWRP ayarlarından ekran parlaklığını yükseltebilir ve titreşim seviyesini arttırarak, altta ki gezinme tuşlarını kullanarak cihazın daha fazla güç harcayıp şarjın daha hızlı bitmesini sağlayabilirsiniz. Şarj çok az bir seviyeye düştüğünde TWRP ekran parlaklığını kendiliğinden kısıyor ve titreşimi kapatıyor. Kapanana kadar bekleyin.

•Cihaz TWRP modunda şarjı tamamen bitip kapandığında batarya son damlasına kadar tükenmiş olacak.

•Cihazi şarj edin. Bu esnada batarya tamamen sıfıra vurduğu için ilk 10 dakika civarında cihaz hiçbir tepki vermeyebilir, endişelenmeyin. Sakince şarj olmasını bekleyin.

•Cihaz şarj almaya başladığında eğer romunuz cihaz kapalıyken şarj edilmeyi destekliyorsa kapalı bir şekilde tamamen şarj etmeye devam edin. Desteklemiyorsa yapacak bir şey yok, cihaz açılsın o şekilde şarjı fulleyin.

•Şarjı dolduğunda cihazınızı şarj aletine bağlıyken açın.

•Cihazınızı açık bir şekilde yarım saat daha şarj edin.

•Eger romunuz cihaz kapalı iken şarj olmayı desteklemediği için açıldıysa cihazınız %100 şarj olduktan sonra yarım saat daha şarjda bırakın.

•Cihazınız şarjı bitip kapanana kadar kullanın.

İşlem tamamdır, günlük kullanımınıza dönebilirsiniz.

İndirmeyi göster

Alıntıdır. bir kaç denemede yapılmış farklı farklı cihazlarda olumlu sonuç alınmış.

mehmet027

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • Beşiktaş
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
3
Cihaz
Xiaomi 12tpro (diting)
Poco f4 öyle bir dosya yok o dizinde​

Mrtayfreatt

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
21
Cihaz
Mi6
@mehmet027, Play Store'dan Easy Cache Wiper veya NoAd Battery Calibration uygulamalarından birini indirin ve ordan batarya kalibrasyonu kısmına tıklayın. O uygulamalar kısa yoldan o dosyayı siliyorlar

AdemOyuklu

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Telegram Takipçisi
  • 100 Mesaj
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
69
Cihaz
Curtana _ Redmi Note 9S
dün akşam denedim şuanda kontrol ediyorum. yalnız TWPR de %1 şarjı 1 saat bitiremedim nasıl bir şey anlamadım .
Defalarca uygulamalarla veya farklı yöntemlerle denedim ama olmadı.

ridvann23

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Ramazan Bayramı
Beğeni puanı
8
Cihaz
mi6
dün akşam denedim şuanda kontrol ediyorum. yalnız TWPR de %1 şarjı 1 saat bitiremedim nasıl bir şey anlamadım .
Defalarca uygulamalarla veya farklı yöntemlerle denedim ama olmadı.
Yani kalibrasyon çok mu fayda verdi demek istiyorsunuz?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AdemOyuklu

Usta Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Telegram Takipçisi
  • 100 Mesaj
  • Kadir Gecesi
Beğeni puanı
69
Cihaz
Curtana _ Redmi Note 9S
Yani kalibrasyon çok mu fayda verdi demek istiyorsunuz?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
dün denedim ve durum bu rom çin beta port v14.0.23.2.27.DEV cihaz curtana 9s normalde kalibreden sonra şarjı komple bir daha bitirip şarj etmem gerekli bitmesini bekliyorum fark var mı var.

şuanda buradayım .

Cihazınız şarjı bitip kapanana kadar kullanın.

İşlem tamamdır, günlük kullanımınıza dönebilirsiniz.

Eklenen resimleri görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

yusufsaracen

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
Beğeni puanı
0
Cihaz
redmi note 10 pro
TWRP ye yılan oyunu gibi ufak oyun getirmeleri şart oldu :D