Sohbet 14 Ultra Kamera Sorunu

reliveTR

Acemi Üye
MIUITR Sever
  • MIUITR Ailesi
  • Google Takipçisi
Beğeni puanı
0
Cihaz
Xioami 14 Ultra
Canlar geçenlerde direnç kayıtlı 14 ultra almıştım ve cihazda beklediğimden çok daha fazla kamera takırtısı vardı. Reklam yapan kanallar yumusatark anlatıyor lakin kabul edilemeyecek bir takırtı oldugunu belirtmek isterim. Almak isteyenler uzak dursun cihazdan. Hatta bu kadarının rezil düzeyde oldugu kesin. Hani bu kadar ses çıkarmayan telefonlardan farklı yaptıgı bir şey de yok. Aynı görüntüyü veriyor hatta ve hatta boşta iken bu kadar ses çıkarmayan hatta duyulmayacak kadar olan diğer telefonların (apple) titreşim konusunda ki başarısı bin kat daha iyi. Bu başta yaşadıklarımdı. Şimdi ana sormak istediğim soruya geliyorum. Bu takırtıların sesi neden video da geliyor. Bazı kaynaklarda bu takırtı kamera açılınca kesilir diye geçiyor. Ama bunda hiç bir farklılık yok. Sadece ana kamera lensi sabitleniyor o da sadece öne arkaya gitmiyor. Yine aynı şekil sol sağ sesleri hep videoya yansıyor tüm kameralardan. Bir tane video çektim oradan anlaşılıyordur umarım. Video eklere sığmadı buradan atıyorum.
Video 1 :
Video 2 :
Video 3 :
Video 1 başka telefondan çekildi. Orada takıldıgım yer 5. saniyeden sonrası. Sağ sol yapınca gelen ois sesinden farklı ana kamera ön arka yapınca çok daha sesli bir şekilde takırdıyor. Bu neden diğerleri gibi sabit değil zaten oynamıyor hiç bir şekilde ortaya sabitleniyor videoda ve ortada kalıyor.
Video 2 14 ultra nın kendisi ile çekildi. Her çektiğim videoda o sesler geliyor :( Video 3 te nelerin oldugu daha iyi anlaşılmıs sabit video pro açık video 3 te.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Xiaomi günden güne benim için değerini kaybetti. Hem bu bootloader kilidi açma mevzusunu uzatmaları hem her uygulamasını reklama boğması hem kameradaki olumsuz gelişmeler vs. yüzünden. Ben ne yapayım senin xiaomi community uygulamanı bu kadar saçma bir şey olamaz ya. Bir de utanmadan community hesabının 1 aylık olması gibi şartları var. Zaten 168 saat bekletiyorsun bir de bu çıktı. Rezillik.

Son düzenleme: